ההאשטאג ״#Kutoo" הוא האשטאג יפני המבוסס על ההאשטאג המפורסם "#Metoo". הוסיפו לו את המילה ״Ku"  – נעל ביפנית ו-״kutsuu״ שאומר כאב ביפנית. ההאשטאג הזה מלווה את התנועת הפמיניסטית ביפן שרוצה לשים סוף לצו הסקסיסטי שמחייב נשים לנעול נעלי עקב גבוהות בעבודה.

בינואר 2019, יומי ישיקאווה, שחקנית יפנית שהבוסים שלה מחייבים את העובדות שלהם לנעול נעלי עקב גבוהות, משתמשת לראשונה בהאשטג "#Kutoo" בתור ציוץ בטוויטר. ״אשמח להשתחרר יום אחד מהמנהג הישן לפיו נשים צריכות לנעול נעלי עקב בעבודה. כשהייתי דיילת במשך חודש במשרה חלקית, לא יכולתי להשתמש ברגליים שלי יותר מרוב שנעלתי נעלי עקב גבוהות וזו הסיבה שהפסקתי את עבודתי זו״ היא מסבירה. הפוסט שלה הופך לווירלי עם יותר מ-68,000 ציוצים חוזרים. אלפי מנויות של טוויטר משתמשות חזרה בהאשטאג החדש כדי לשתף את החוויה שלהן.

חודש אחרי הפוסט המפורסם ההוא, יומי ישיקאווה משיקה עצומה עם יותר מ-30,000 חתימות כדי שמשרד הבריאות יקח צעדים קונקרטיים כדי לשנות את הסיטואציה הנוראית הזאת. נעילת נעלי עקב גבוהות ביום יום יכולה לגרום לפציעות בקרסול, בעקב ובכף הרגל וכן לכאבים שעלולים לעלות חזרה עד המפרקים של הרגליים ועמוד השדרה.

ב-3 ביוני 2019, השחקנית הציגה את העצומה לממשלה. הבעיה היתה שהחוק הוא לא כתוב והוא ממשיך להיות אקטואלי בגלל לחץ של מנהלים ומנטליות המעוגנת על ידי התרבות היפנית. לכן, לדעתו של טקומי נמוטו- שר העבודה היפני, אין צורך לקבוע חוק. הוא אפילו אמר שהמחוייבות לנעול נעלי עקב בעבודה לא יכולה להיות קשורה להטרדה אם זה חיוני במסגרת המקצועית. לעומת זאת, הוא כן הודיע שלחייב אישה פצועה לנעול נעלי עקב – כן יכולה להיחשב הטרדה.. אז מול התשובה הלא מספקת של שר העבודה היפני, הגולשים מבקשים מטקומי נמוטו לנעול למשך יום שלם עקבים גבוהים כדי להבין יותר את הסבל של הנשים.

אנחנו מפרגנות בטירוף ליומי ישיקאווה שמעזה לשנות את המנהגים העתיקים לטובת הנשים!

 

תהני,

המגלות

 

https://twitter.com/ishikawa_yumi/status/1098468855427489792

No more articles