מזל טוב, את בהריון! כמה כמה מאושרת היית כשראית את שני הפסים בבדיקת ההריון! ואחרי כל ההתרגשות של החדשות הנפלאות, את מבינה שאת עוברת כל מיני שינויים. הבטן שלך תופחת מיום ליום, את לא אוכלת יותר סושי ולא שותה יין, אבל האם ידעת שגם את שיגרת היופי שלך את צריכה לשנות?

בין אם זה כדי להימנע מחצ׳קונים, קמטים או סימני המתיחה, את רגילה להשתמש במספר קרמים. אבל כשאת בהריון, חשוב לשים לב לרכיבי הקרמים שלך, כי יש כמה שיכולים להזיק לתינוק שלך.

כדי לעזור לך, המגלות ריכזו את 7 הרגלי היופי שחשוב לשנות בהריון.

 

1. אל תשתמשי בראטינויד:

הראטינוידים מעולים בטיפול נגד קמטים, פצעונים וסימני מתיחה, אבל לא בשביל נשים בהריון!  גם אם נוטלים אותם בצורה אוראלית – יש סיכון לפגמים בעובר. רופאים החליטו שעדיף להימנע גם מהראטינויד במשחה בהריון.

 

2. תגבילי את צריכת החומצה הסליצילית:

חומצה סליצילית הוא אחד המרכיבים הכי נפוצים בטיפול נגד פצעונים כי הוא עוזר להימנע מתאי עור מתים שממלאים את הנקבוביות. אבל אם משתמשים בחומצה סליצילית בצורה אוראלית, זה יכול לגרום לסיבוכים או אפילו לפעמים לפגמים מלידה. במקרה שיש לך הרבה חצ׳קונים על הפנים, אפשר להשתמש בחומצה סליצילית בריכוז של 1% או 2% או לבחור חלופה כמו חומצה גליקולית. במקרה כזה, מומלץ לך להשתמש בתחבושות פילינג פעם בשבוע כדי להרגיל את העור שלך, ואז להעלות את התדירות אחרי חודש לפעמיים בשבוע.

 

3. אם את סובלת ממלזמה/ היפרפיגמנטציה שמופיעה לפעמים בהריון, אל תשתמשי בהידרוקינון כטיפול:

ההידרוקינון הוא חומר שנמצא בשימוש להבהרת כתמי עור. מאחר שאין שום הוכחה על שימוש לא מזיק לתינוק, עדיף להימנע ממנו בהריון. אם את סובלת ממלזמה, את יכולה להימנע מכתמי עור עם קרם הגנה אורגנית שלא מכיל תחמוצת אבץ או טיטניום דו-חמצני. אחרי הלידה תבקשי מרופא העור שלך להבהיר את כתמי העור שנותרו לך.

 

4. להיזהר כשאת עושה מניקור ופדיקור: 

ברור שאפשר להימנע מטיפול בציפוניים בהריון, אבל אפשר לנקוט בגישה זהירה ע"י כך שתבקשי מהקוסמטיקאית להיזהר שלא לגזור את העור קשה ולא להוריד את היבלות. אכן, זה מגביר את הסיכוי לדלקות בזמן ההריון!

 

5. אל תשתמשי בספריי שיזוף: 

בגלל שכל מה שאת מורחת על העור שלך נספג ועובר למחזור הדם, חשוב להיזהר מחומרים מסוימים. אבל אם את אוהבת להיות שזופה במשך כל השנה, חשוב להיזהר. לכן, קראי טוב מה המוצר מכיל והימנעי מהספריי שמכיל חומרים שעלולים לסרטן.

 

6. אם את רוצה לצבוע את השיער, העדיפי גוונים מצבע:

צביעת שיער בהריון זה נושא שנוי במחלוקות. הבעיה היא שהצבע מכיל חומרים מסרטנים. לכן, אם את רוצה לעשות שינוי בשיער, העדיפי לעשות גוונים מאשר צבע כדי שהחומר לא יגע בקרקפת שלך. רוב רופאי הנשים ממליצים להימנע מצבע שיער קלאסי אותו מורחים על הקרקפת למשך זמן ארוך.

 

7. הימעני מזריקות בוטוקס או הזרקת חומצה היאלורונית:

רוב רופאי העור לא מאשרים לעשות זריקות לנשים בהריון כי עדיין אין הוכחה שזה לא מזיק לתינוק. לכן, מומלץ לך לחכות שתלדי כדי לעשות שוב זריקות בוטוקס או חומצה היאלורונית.

 

תהני,

המגלות

 

מקור: Isabel_Kraus@

 

 

No more articles