איזו באסה, אחרי שבילית כמה שעות בשמש רק כדי להשתזף- קיבלת מכת שמש. בין אם זה בגלל שלא מרחת קרם הגנה או שהשתמשת בהגנה לא מספיק חזקה בשבילך, התוצאה היא שעכשיו את סובלת. כואב לך ואת אדומה כמו עגבנייה. סיוט! אבל אל דאגה, גם אם אין לך קרם ביאפין בבית, יש כמה תרופות סבתא שיעזרו לך להילחם במכת השמש.

יוגורט: אם נשארת יותר מדי זמן בשמש וקיבלת מכת שמש עדינה, מרחי שיכבה עבה של יוגורט טבעי על האזור הצרוב, המתיני 15 דקות ושטפי במים קרים. היוגורט ירטיב את העור שלך וירגע אותו.

חומץ יין: זה אולי יפתיע אותך, אבל חומץ יעזור לך להילחם במכת השמש שקיבלת. אכן, יש לחומץ יין לבן תכונות שמרגיעות את הגירויים הנגרמים ממכת שמש. ערבבי חומץ עם מים קרים, טבלי צמר גפן והניחי על האיזור שהיה חשוף לשמש. את ישר תרגישי תחושת רעננות.

אלוורה: צמח פלא לעור! יש לאלוורה תכונות מרגיעות ורפואיות מושלמות ביותר! השתמשי בתכשיר המגיע בצורת ג׳ל ומכיל אלוורה כדי להרגיע את העור המגורה שלך. עדיף לבחור ג׳ל אורגני שתאחסני במקרר. מרחי שכבה אחת על האיזור הרצוי כדי להרגיע את העור ואת הכאב. אם היינו צריכות לבחור תרופה אחת נגד מכת שמש, בהחלט זו היתה האלוורה!

שמן ציפורני חתול: שמן ציפורני חתול זו גם תרופה טבעית ב-100% שתעזור לריפוי של מכת השמש. יש לו תכונות מרגיעות ומרככות שעוזרות לשקם את העור. מרחי כמה טיפות על האיזור הרצוי ועסי בעידונות. השמן הזה מועשר במספר וויטמינים שמועילים לעור מגורה. היזהרי ממגע עם העיניים!

עגבניה: ידעת שהתרופה למכת שמש נמצאת במקרר שלך?! אכן, עגבניה מכילה נוגד חמצון מאוד חזק בשם ליקופן. הוא עוזר בתהליך הבנייה מחדש של העור ומרגיע את הכוויות בעור. בנוסף, עגבניה תעזור לך להימנע משלפוחיות שיכולות להופיע אחרי מכת שמש. חתכי כמה פרוסות עגבניות ותניחי על האיזור הפגוע למשך כמה דקות.

תה ירוק: לאיזורים יותר עדינים כמו עפעפיים, תה ירוק הוא תרופה מושלמת ביותר לטיפול במכת שמש. חלטי שני תיונים במים חמים והניחי אותם במקרר או בקערה עם קרח. אז תניחי אותם על העפעפיים שלך. תחושת הקור והריענון תרגיע ישר את הכוויות. זו גם תרופת סבתא מושלמת נגד שקיות מתחת לעיניים.

 

פעם הבאה, אל תשכחי למרוח קרם הגנה כל שעתיים כדי להימנע ממכת שמש!

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles