אם את כבר רגילה לשמוע שאת צריכה לאכול פירות וירקות בכדי להישאת בריאה, הגיע הזמן לגוון קצת את השמועות. לפי מספר מחקרים, את יכולה להסתמך על קפה לשמירה על בריאות איתנה. מה יכול להיות יותר כיף ממציאת היתרונות במשקה שאת כל כך אוהבת ו(כמעט) מכורה אליו?

 

1. קפה יכול לעזור להימנע מסוכרת סוג 2: מחקר שנערך באוניברסיטת הרווארד מצא שלקפה יש את היכולה להפחית את סוכרת סוג 2 אצל מספר אנשים. ובכן, חוקרים מצאו שהנבדקים ששתו קפה הראו ירידה של 11% בסיכוי לפתח סוכרת , ואלו שלא שתו קפה הראו עליה ב17%.

 

2. קפאין לחיזוק המטבוליזם: המחקרים הוכיחו שקפה גורם להמריץ את המטבוליזם ולשרוף שומן שהצטבר בגוף. בנוסף, הם מצאו שקפה יכול גם לשפר את הביצועים שלנו אם שותים אותו לפני אימון כושר.

 

3. קפה יכול להגן מכמה סוגי סרטן: בעיקר סרטן השד, סרטן העור, סרטן הערמונית וסרטן המוח.

 

4. קפה כדי להימנע מפרקינסון: מספר מחקרים הוכיחו שיש קשר בין שתיית קפה והסיכון לפתח פרקינסון. אכן, המחקר הכי מפורסם הוא מחקר שנעשה ב-2001 ומצא ששתיית 4-5 כוסות קפה ביום מצמצם בחצי את הסיכון לפתח את המחלה.

 

5. קפה נגד דיכאון: 4 כוסות יהוא המספר המושלם שמומלץ לשתות ביום בכדי לצמצמם את הסיכון להיכנס לדיכאון ובעיקר אצל נשים.

 

6. לשתות קפה עושה אותך חכמה: לא זה לא הדימיון שלך שמדבר עכשיו, את באמת יותר פרודוקטיבית אחרי הקפה הראשון שלך בבוקר. אכן, ברגע שהקפאין נכנס לדם, מופעל שחרור של נוירוטרנסמיטר המשפר את הביצועים של הניורונים במוח. מצב הרוח שלך, האנגיה והרענון של המוח שלך משתפרים מאד אז….

בא לך קפה?

 

תהני,

המגלות

 

מקור: Aroma_Tlv@

 

 

No more articles