סוף הסימסטר הגיע ואיתו תקופת המבחנים מתחילה..

אם יש אנשים שרגילים לעבור על השיעורים שלהם כל שבוע כדי להיות מעודכנים במה שקורה בלימודים, יש גם את אלה שמעדיפים להשאיר את זה לרגע האחרון לפני המבחנים. ובואי נהיה כנות: בינינו, את נמנית עם החלק השני.. אכן, עד עכשיו היית רגילה לעשות את העבודות שלך יומיים לפני תאריך ההגשה. וגם אם בתחילת כל סמסטר יש לך רצון לעבור אחרי כל שיעור על החומר הנלמד, בסוף זה לא קורה ואת מגיעה שבוע לפני המבחנים בלחץ זמן כדי להספיק ללמוד הכל!

אבל אל תדאגי, את לא היחידה בסיטואציה הזאת! לכן, המגלות ריכזו 10 דברים שרק את שלומדת ברגע האחרון יכולה להבין.

 

1. לו"ז לימודים משתנה כשמתקרבים למועד המבחן: שבועיים לפני תחילת תקופת המבחנים את מכינה לעצמך לו"ז מסודר ובו מה שאת צריכה ללמוד בכל יום כדי להגיע מוכנה ליום המבחן. הכל נראה מעולה, הגיוני, ועומד בזמן בדיוק כמו שצריך. אבל אז מגיע היום בו את צריכה ללמוד ופשוט אין לך כוח… ויום אחר שבו את בהאנגאובר, ואז יום הולדת של החברה הכי טובה שלך.. וזהו את מגיעה יומיים לפני המבחן עם 300 עמודים ללמוד ב-48 שעות. בהצלחה!

 

2. מיליון תירוצים כדי לא ללמוד: זה לא שאת עצלנית, אבל יש פיתויים רבים שגורמים לך לא ללמוד: שמש בחוץ, התראה באינסטגרם, חברה טובה שלך שחייבת לספר לך על הדייט האחרון שלה…

 

3. את צופה בעוד פרק אחד, האחרון להיום את מבטיחה: כל פעם אותו סיפור, את צופה בפרק ומבטיחה לעצמך שזה האחרון להיום, אבל תמיד בסוף הפרק את מרגישה שאת חייבת לדעת מה קורה אחר כך כי את לא יכולה להפסיק באמצע הסיפור, נכון? ואם זה בנטפליקס, זה אפילו לא אשמתך, זה עובר לבד לפרק הבא!

 

4. הכל נראה לך יותר חשוב ומעניין פתאום: לסדר את הארון שלך, לנקות את כל הבית, לראות שוב פעם את התמונות מהחופשה האחרונה שלך, ללמוד יותר על החיים של ביונסה ..

 

5. את מבזבזת יותר זמן בלמצוא תירוצים למה לא ללמוד מאשר פשוט לשבת וללמוד: את פשוט חייבת תירוץ כדי להרגיש בנוח לא ללמוד היום

 

6. את בודקת ברשתות חברתיות אם את היחידה שלא לומדת: כדי להרגיש יותר טוב עם עצמך, את חייבת לדעת אם החברים שלך מהכיתה גם לא לומדים. אז כשאת רואה שאחד מהם העלה סטורי בים ואחרת היתה באיזו מסיבה עד 4 בבוקר, את פתאום מרגישה ממש יותר רגועה.

 

7. את תמיד עייפה: את לא ישנה טוב. את מכוונת את השעון המעורר שלך כל יום מוקדם כדי לקום וללמוד אבל בסוף את סתם קמה ולא מצליחה להתחיל ללמוד.. ומה שיותר גרוע זה שהלכת לישון מאוחר כי צפית בעונה שלמה של הסדרה האחרונה (ראי נקודה 3), ואנחנו עדיין לא מדברות על הנמנום הקל בצהריים שאחריו את קמה כל כך הפוכה!

 

8. ניסית הכל כדי למצוא מוטיבציה ללמוד: בין לכבות את הטלפון שלך, לשבת בספריה מול אנשים אחרים שלומדים, לעשות מדיטציה כדי להיות יותר מרוכזת .. אין מה לעשות שום דבר לא נותן לך מוטיבציה ללמוד היום!

 

9. ערב לפני המבחן הוא היום שאת הכי חוששת ממנו: הפעם אין לך ברירה, את חייבת ללמוד, המבחן מחר ועדיין נשאר לך חצי מהחומר ללמוד!

 

10. את חושבת שאין מספיק שעות ביום: או אולי יותר נכון לומר בערב. אכן, כשאת מחליטה להתחיל ללמוד אף אחד לא יכול לעצור אותך. אבל מה לעשות אם נותרו לך רק 12 שעות כדי ללמוד כל החומר עד המבחן?

 

אבל, עם כל הלחץ של ערב לפני, בסוף את תמיד מצליחה לעבור את המבחנים כמו שצריך! אז כנראה שללמוד ברגע האחרון דווקא מתאים לך!

 

תהני,

המגלות

 

מקור: Giphy

 

 

No more articles