איזה באסה זה לקום אחרי לילה קצר ולגלות שהעפעפיים והעיניים שלנו נפוחים.

אבל, אם זה קורה לך בכל בוקר, כנראה יש עוד סיבות חוץ מחוסר שעות שינה. לחץ, עודף מלח או אלכוהול, טבק וזיהום יכולים לגרום לעפעפיים ועיניים להתנפח. אם כך, מומלץ לך לשנות מעט את דרך החיים שלך לבריאה יותר בכדי ליהנות משינוי משמעותי בעיניים שלך!

בכל זאת, לפני שתמרחי את כל הקונסילר שיסתיר את המצב, יש כמה תרופות סבתא שכדאי לך לנסות.

 

כפית קפואה על העפעפיים: יש לקור יכולת להילחם בגודש ובנפיחות. לכן, שימי שתי כפיות במקפיא למשך כמה דקות, או למשך הלילה אם את יכולה, והניחי אותן על העיניים שלך למשך 5 דקות.

 

פרוסות מלפפון: הניחי שתי פרוסות מלפפון על העפעפיים למשך 15-20 דקות. הודות לרעננות שלו וליכולתו לפוגג גודש, מלפפון הוא מאכל מושלם נגד עיניים נפוחות, ומעניק לחות לעור באותו הזמן.

 

שקיות תה: אם לא ישנת מספיק שעות, זכרי להניח שקיות תה על העיניים שלך למשך 30 דקות כדי להימנע מנפיחות. השרי שתי שקיות תה ירוק או קמומיל למשך 10 דקות ואז שימי אותן במקרר עד שיצטננו לחלוטין. שכבי והניחי אותן על העיניים עם ראש טיפה מוגבה ותשתחררי מכל לחץ. אכן, תה ירוק פועל נגד דלקתיות, וקמומיל מרגיע פריחה ושפשופים.

במקרה שאין לך שקיות תה, השתמשי במי דרדר כחול על פיסות צמר גפן שאותן תניחי על העיניים לכמה דקות.

 

חלב קר מלוח: בין אם את אחרי לילה קצר או בגלל שבכית יותר מדי אחרי שנפרדת מהאקס שלך, אין מה לעשות העיניים שלך נפוחות. אז הירגעי והניחי שתי פיסות צמר גפן ספוגות בחלב קר מלוח על העיניים שלך.

 

תמכה: בתוך סיר קטן שימי 250 מ״ל מים ו-7 או 8 חתיכות טריות של עלי שיח תמכה. ערבבי עד לרתיחה במשך 10 דקות ואז סנני ותני לנוזל להתקרר. העבירי הכל לתוך בקבוק (את יכולה לשמור את הנוזל עד שבוע במקרר) וכל יום מרחי אותו על העפעפיים בעזרת צמר גפן. אם את רוצה תוצאות מהירות יותר, הניחי את צמר הגפן הספוג למשך 10 דקות על העיניים שלך.

 

פטרוזיליה: הוסיפי כפית פטרוזיליה טריה קצוצה ל-125 מ״ל מים רותחים והשרי למשך 10 דקות. סנני ותני לנוזל להתקרר. הספיגי שתי פיסות צמר גפן בנוזל הפטרוזילה והניחי על העיניים למשך 5 עד 10 דקות. אחר כך, שטפי במים.

 

אל תשכחי לשמור על אורח חיים בריא ולישון מספיק שעות בלילה בכדי להימנע מנפיחות בעיניים!

 

תהני,

המגלות

 

מקור: RocioCcamacho@

 

No more articles