«המסיבה הייתה נהדרת, אבל אני לא יודעת כמה פעמים נגעו בתחת שלי אתמול… אני לא סובלת את זה יותר.» את זה כולנו כבר שמענו או אפילו אמרנו פעם.  נראה כאילו במסיבות הגוף שלנו הופך להיות מגנט לידיים של גברים. זו הסיבה שהסוכנות Ogilvy, בברזיל, הגיעה עם הרעיון ליצור שמלות שמתעדות נגיעות כדי לנסות להוקיע את ההטרדות שנשים רבות מתמודדות איתן במועדוני לילה באופן קבוע!

את בטח אומרת לעצמך שאנחנו באמת אוכלות סרטים ועושות סיפורים מכלום, אבל בזמן שלחלק מהנשים אין שום בעיה עם זה, עלינו להכיר בכך שאחרות יכולות להרגיש לא בנוח עם זה, עד לרמה שזה יקלקל להן את הערב. וזה ממש חבל שאחרי שבוע של עבודה קשה את יוצאת כדי להתאוורר טיפה וזאת בסוף תחושתך, נכון? אז בניסיון למשוך את תשומת הלב של אנשים למספר הפעמים שנשים מוטרדות בערב וכדי להצביע על גודל הבעיה, סוכנות הפרסום Ogilvy יצרה שמלות חכמות שיעקבו אחר הנגיעות הלא רצויות. הסוכנות ניסתה את השמלות על שלוש נשים במשך 3 שעות ו-47 דקות: ג'וליאנה שולץ, טטיאנה רוסאס ולואיסה קסטרו.

איך זה עובד? בבד השמלות היו חיישנים רגישים למגע. כל השפעה שזוהתה על ידי החיישן נשלחה דרך וויפי למחשב, שרשם את האירועים, תרגם את המידע והצביע על המיקום ועל השעה של המגע בגוף. בסך הכל 157 פעמים (!). אז, למרות שהוידאו הזה צולם בברזיל, מדובר כאן ביחס בעייתי מצד הגברים ברחבי העולם. מתי תעלה המודעות לנושא?

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles