כבר כמה שנים שהזקן הפך טרנדי אצל גברים שלא מהססים לטפל בו אצל "ברבר" ולהשתמש במוצרים טיפוח גבריים בבית, לכן זה לא במקרה שמספר סלבים אימצו את הטרנד הזה, כמו למשל ג׳אמי דורנן או יו ג׳קמן. כמובן שאם את תל אביבית, כבר בטח שמת לב שכל הבחורים שומרים פה על זקן מדוקדק.. כנראה שטרנד ה״היפסטרים״ התפרץ אל העולם!

אבל זה דבר נפלא! לפי מחקר המפורסם ב״Journal of Evolutionary Biology״, שנערך על 8,500 נשים, בחורים עם זקן נמצאו יותר מושכים.

כדי להגיע למסקנה הזו, החוקרים הראו לנבדקות תמונות של אותם גברים אבל במצבים שונים: מגולחים למשעי, 5 ימים אחרי גילוח, 10 ימים אחרי גילוח ו 4 שבועות אחרי גילוח. אז, ביקשו מהנשים לדרג את האטרקטיביות של הבחורים האלו כבן זוג פוטנציאלי. המצב של זקן אחרי 10 ימים מהגילוח קיבל את הדירוג הכי גבוה, מייד אחריו הזקן הגדול של אחרי 4 שבועות בלי גילוח. הזקן של 5 ימים אחרי גילוח הגיע במקום השלישי והגילוח לא היה מקובל כלל.

לפי החוקרים אפשר להסביר את התוצאות האלו שהמראה הבייסיק והחייתי מעורר בנשים רגשות חבויים. הזקן נותן לגבר מראה יותר מבוגר, גברי, דומיננטי ויותר אגרסיבי. תכונות אלו נמצאו מושכות בעיני נשים, שמוצאות כי גבר עם זקן הוא בן זוג פוטנציאלי שיכול להתעמת עם גברים אחרים.

קלישאה, אבל כנראה שזה עובד..

אז את יותר בצד של עם זקן או ללא זקן ?

 

תהני,

המגלות

 

מקור: DanieLitman@

מקור: Yuda29@

מקור: FilippoMelloni@

No more articles