מי אמרה חורף וטמפרטורות נמוכות ולא נהייתה מצוננת וחולה? זה לא נעים… אבל מה אם תבחרי לאכול מאכלים מסוימים שיעזרו לך להימנע מהסיוט של הצינון החורפי?

אכן, בחורף הגוף שלך שורף יותר קלוריות כדי להתחמם ולהימנע מכל מני וירוסים. לכן, כדי לעזור לו  ולעזור לך להילחם בעייפות, מומלץ לאכול יותר ירקות ירוקים המלאים בויטמין B9 כמו למשל תרד, ברוקולי או כרוב ניצנים שאפילו יעזרו לך לשמור על הגזרה ולהימנע מקילוגרמים עודפים.

אבל אל תאכלי רק ירקות, חשוב מאוד להוסיף לתזונה שלך פחמימות שיתנו לך אנרגיה מספיקת לכמה שעות וימנעו ממך את העייפות של אחרי הארוחות. לכן, דגנים מלאים יהיו החברים הכי טובים שלך בחורף, כמו פסטה מחיטה מלאה, לחם דגנים או לחם מחיטה מלאה.

והפתעה טובה ומתוקה: שוקולד יעזור לך להימנע מעייפות ויספק לך מלאי של מגנזיום! אבל חשוב להעדיף שוקולד מריר.

בנוסף, הוסיפי לתפריט שלך פירות הדר העשירים בויטמין C. טעימים ובריאים, הם יעזרו לך לשמור על האנרגיות שלך. בין מיץ תפוזים בבוקר או אשכוליות כחלק מהסלט, יהיו לך מלא אפשרויות לאכול אותם במהלך החורף.

חשוב גם לאכול מאכלים עשירים בברזל כמו עדשים, סלק, בשר או אפילו כוסבורה ופטרוזיליה, ולא לשכוח ממינראלים כמו מגנזיום שאפשר למצוא בפירות יבשים, שקדים ואגוזים, שמעולים לצורך חיזוק המערכת החיסונית שלך!

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles