חשבת שהשתגעת לגמרי כי מדי פעם את מדברת עם עצמך בקול רם? תהיי רגועה, זה בדיוק ההיפך. זה אפילו סימן של אינטליגנציה גבוהה. חדשות טובות לכל הדברניות שמדברות לבד!
באופן כללי, לדבר עם עצמך לא נראה כל כך טוב כלפי חוץ. כל מי שמתרגל דיבור עצמי נחשב כאקסצנטרי, שלא לומר קצת משוגע. אבל לדבר לעצמך בסוף הוא סימן טוב.

לדבר עם עצמך הוא סימן של אינטליגנציה גבוהה
על פי מחקר שפורסם במגזין Live Science, דיבור עצמי הוא הוכחה לאינטלגנציה. ילדים בגיל צעיר וגם נערים ומבוגרים מתרגלים סוגים של דיון עם עצמם לצורך שינון.

דיבור עצמי במהלך פעולה מאפשר לרכז את המחשבה ולא להתפזר, ולמעשה להיות יותר ברור. בדיוק, זה מאפשר להתרכז ולכן להיות יעיל יותר, ואפילו לחשוב ולנתח סיטואציה מהר יותר מהממוצע.

דיבור עצמי נלחם בלחץ
הפסיכותרפיסטית ססיל בוב-ז'קייט טוענת בראיון שהעניקה לעיתון הצרפתי  Le Point שלדבר עם עצמך היא דרך מצוינת «להרגיע את עצמך, לשלוט בחרדות, להיות מודעת למחשבותיך ולבנות אותן». במילים אחרות, זה מאפשר לך לשלוט טוב יותר בלחץ שלך, כי כשאת מדברת עם עצמך, את יכולה לבטא רגשות בקלות יותר, ובכך לשלוף מילים שידייקו את הרגשתך.

זוהי גם דרך מצוינת להניע את עצמך לתת אמון בעצמך לפני אירוע חשוב: מפגש ספורטיבי, דייט, פגישה עסקית או אחרת.

אז אל תדאגי, כאשר את מדקלמת את שלבי המתכון של עוגת השוקולד של סבתא בקול רם לבד במטבח, או כשאת מציגה נאום מוחץ מול המראה לפני פגישה חשובה- אין לך דמנציה או פיגור, את פשוט סופר אינטליגנטית!

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles