היום קיימים מספר רב של סוגים של תוספי חלבון בצורת חטיף או אבקה לשייקים. אם במקור המוצרים האלו היו מיועדים בעיקר לספורטאים כדי למקסם את פיתוח הגוף והשרירים, היום עם טרנד ה-"Healthy" ברשתות החברתיות – יותר ויותר אנשים משתמשים בתוספי חלבון, ולפעמים אפילו בלי להתאמן..

אז אם זה הפך לטרנד, מחקר שהתפסם ב-29 באפריל 2019 בעיתון Nature Metabolism, הוכיח שצריכת השלמות חלבון במידה גדולה מדי עלולה להשפיע באופן שלילי על הבריאות שלנו. אכן, בתוספי חלבון קיים ריכוז גבוה של שרשראות מסועפות ונדירות של חומצות אמינו בשם BCAA, שתוקפות ישר את המוח וכך גם את רמת הסרוטונין- הורמון האושר.

כדי להגיע למסקנות הללו, חוקרים מאוניברסיטת סידני האכילו מספר קבוצות של עכברים בדיאטות מיוחדות העשירות בכמויות שונות של BCAA. התוצאות היו שהעכברים שאכלו כמות כפולה מהכמות התזונאית המומלצת של BCAA נהיו שמנים מדי בסוף המחקר ומתו לפני האחרים. אז גם אם המחקר לא מציין מה הכמות המומלצת של BCAA שאפשר לאכול, החוקרים גילו שמנת יתר של תוספי חלבון גורמת בטווח הארוך להשמדת הטריפטופן- חומצת האמינו שהופכת להורמון הסרוטונין. הסרוטונין אחראי על תחושת האושר שלנו, מסוות את מחזורי השינה ומשחק תפקיד חיוני בהרגלי האכילה.

אז כדי להימנע מתוספי החלבון הללו, שמרי על תזונה מאוזנת ובריאה העשירה בחלבונים כמו בשר, דגים, ביצים ומוצרי חלב.

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles