לפני זמן רב, לשבת ולאכול לבד נחשב לדבר פתטי או טאבו, אבל היום לאכול לבד הפך לדבר שגרתי ורגיל, כל כך רגיל, שיותר ויותר אנשים מודעים להנאה שבאכילה לבד. אכן, לפי סקר בריטי שבוצע ב-2018, נמצא ש-30% מהאוכלוסיה הבריטית אוכלת לבד רוב הזמן. אז מחקר אמריקאי הוכח שאכילה לבד תעזור לך לשמור על הגזרה שלך!

יותר מתחושת האושר שיש לך כשאת קצת לבד עם עצמך, לאכול לבד היא דרך יעילה כדי להימנע מאכילת כמויות מוגזמות וקלוריות מיותרות. לפי הפסיכולוג האמריקאי ג׳ון קאסטרו, יש לנו נטיה לשלוט במה שאנחנו אוכלים כשאנחנו לבד. אכן, הפסיכולוג הוכיח בסדרה של מחקרים שככל שיש יותר אורחים מסביב לשולחן – כך יש לנו נטיה לאכול יותר. בארוחה זוגית אנחנו אוכלות כ-35% יותר ממה שהיינו אוכלות אם היינו לבד. זה עולה עד 75% אם אנחנו בקבוצה של ארבעה אנשים ועד 100% יותר בשולחן של 7 אנשים.

בנוסף, מחקר מאוניברסיטת פיטסבורג בארצות הברית מוכיח שיש לאנשים ששומרים על דיאטה 60% יותר סיכוי להישבר כשהם נמצאים עם אנשים אחרים בארוחה.

אבל חשוב להזכיר שהרצון שלך לרדת במשקל לא אמור לשלוט בחיים החברתיים שלך, ולכן חשוב לצאת לאכול עם חברים! אנחנו מבטיחות לך שעם רצון ומוטיבציה תוכלי לשלוט בכמויות שאת אוכלת ולהינות עם חברים כמו שצריך!

 

תהני,

המגלות

 

מקור: LeonieHanne@

 

No more articles