כולנו חולמות על בטן שרירית, ידיים חזקות וגב חטוב, וזה לא סוד שצריך להתאמן כדי להשיג את גוף חלומותינו. לכן, יש לנו אתגר לא פשוט, שיבטיח לך תוצאות מגניבות: אתגר ה-100 שכיבות סמיכה בחודש וחצי!

מטרת אתגר ה-100 שכיבות סמיכה הוא לחזק את החלק העליון של הגוף שלך. אבל את בטח כבר שואלת את עצמך למה שתרצי להצליח לעשות 100 שכיבות סמיכה ברצף כשאת כבר מתאמנת (כמעט) כל יום עם כל מני תרגילים שונים.

לפי ג׳ויה טרומן, מאמן כושר וכתב של ״365 טיפים של פיטנס שיכולים להציל את החיים״, שכיבות סמיכה לא רק מחזקות את השרירים שלך, אלא גם משפרות את הבאלאנס, את הכוח ואת הסיבולת שלך!

ואם את חושבת ש-100 שכיבות סמיכה זו קצת מוגזם, תחשבי שהשיא העולמי הוא 10,507 שכיבות סמיכה ברצף.. הכל אפשרי, העיקר הוא לעלות במספרים לאט לאט, ולכן את צריכה תוכנית של 6 שבועות בערך כדי להצליח.

 

אבל איך עושים שכיבות סמיכה?

לפני שתתחילי את אתגר ה-100 שכיבות סמיכה, חשוב מאוד ללמוד לעשות שכיבות סמיכה כמו שצריך כדי לא להיפגע.

לכן, תתייצבי במצב פלאנק, ידיים מקבילות לכתפיים, פנים מול הרצפה, סנטר הכי רחוק שאת יכולה מהגוף שלך, גב ישר ועמידה על אצבעות הרגליים. התקרבי לרצפה ע"י קיפול הידיים ותעלי חזרה ע"י פתיחת מרפקים כלפי חוץ למשך שנייה. חשוב מאוד לשמור על גב ישר ולכן את צריכה לכווץ תמיד את הבטן.

 

איך מצליחים להגיע ל-100 שכיבות סמיכה?

חשוב לשמור 30 דקות מהזמן שלך בשבוע לשכיבות סמיכה, ועם הזמן מספר החזרות יעלו. לכן, אם את כבר ספורטיבית, תצליחי לעשות ברצף 12 שכיבות סמיכה כבר בשבוע הראשון. בשבוע השני תעלי ל-20 ואז ל-40. מומלץ מאוד לשמור על עליה איטית במספר החזרות כדי לצלוח את האתגר כמו שצריך! וכשתגיעי ל-100 שכיבות סמיכה, חשוב לא לעשות אותן כל יום אלא לתת לגוף שלך לנוח 24 שעות בין כל סט של 100 שכיבות סמיכה, וליהנות מהיתרונות שלהן!

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles