בטח כבר שמעת שאימון מועיל לא רק לגוף שלך אלא גם לבריאות הנפשית שלך, כי במהלך האימון המוח משחרר אנדורפינים, הורמון האושר, שמשפר את מצב הרוח שלך.

חוקרים מאוניברסיטת ייל ואוקספורד רצו לדעת עד כמה פעילות ספורטיבית יכולה להיות מועילה לבריאות הנפשית שלנו. לכן הם בדקו את ההתנהגות הפיזית ומצב הרוח של 1,237,194 אמריקאים מעל גיל 18 בין 2011 ו 2015. המחקר אפשר לחוקרים בריטים ואמריקאים מממחלקות של מדעי המוח, פסיכיאטריה וקרדיווסקולריה להוכיח שאכן יש קשר חיובי בין ספורט לבריאות הנפש.

המחקר, שפורסם בעיתון המדעי The Lancet ב18 לאוגוסט 2018, הוכיח שאנשים שמתאמנים באופן קבוע סובלים פחות מבעיות פסיכולוגיות מאשר אלו שלא מתאמנים. אכן, הנבדקים שהיו רגילים לעשות פעילות ספורטיבית סבלו מחרדה, דיכאון או בעיות אמוציונליות כ 35 ימים בשנה, כאשר אלו שלא היו רגילים לעשות פעילות פיזית באופן קבוע הרגישו לא טוב מבחינה נפשית כ 53 ימים בשנה.

אל דאגה! לכל מי שעדיין לא הצליחה למצוא מוטיבציה ללכת לחדר כושר, הפעילות הפיזית במחקר כוללת לנקות את הבית או לעלות במדרגות. העיקר שתהיה פעילות שגורמת למוח לשחרר אנדורפינים.

 

האם אימון יהפוך אותנו למאושרות יותר מאשר להרוויח יותר כסף?

המחקר מגלה שאנשים שלא היו רגילים להתאמן או לעשות פעילות פיזית באופן קבוע ושמרווחים 25,000$ ומעל בשנה, היו פחות מאושרים מאלו שמתאמנים ועושים מאמץ פיזי באופן קבוע. לכן, כדי להגיע לאותם השפעות על מצב הרוח מספורט, צריך להרוויח הרבה יותר כסף.

בנוסף, מחקר אחר, שפורסם בעיתון Nature ב2018, הוכיח שאנשים שמרוויחים פחות כסף הם לא מאושרים בגלל שעות העבודה הארוכות, החיים החברתי המצומצמים וכו׳.

 

זהירות, להתאמן יותר מדי זה לאו דווקא מועיל, אלא ההפך!

המחקר הוכיח שאימון יהפוך אותנו למאושרות יותר מאשר להרוויח יותר כסף. אבל, הזהרי שלא להגזים. המחקר מוכיח שפעילות פיזית בצורה מוגזמת אין בה תועלת.

אכן, החוקר אדם שקרוד שכתב את המחקר, דוקטור בפסיכיאטריה באוניברסיטת ייל, הסביר בראיון לעתיון הגרמני Die Welt, שהקשר בין אורך האימון למצב רוח הוא בצורת U. אחרי 6 שעות של ספורט בשבוע, ההשפעות החיוביות מתבטלות והמתאמנים סובלים מבעיות נפשיות באותה מידה כמו אלו שלא מתאמנים.

לכן, החוקרים ממליצים להתאמן בין 3 עד 5 פעמים בשבוע במשך 30 עד 60 דקות. הם מוסיפים שכדי להגביר את ההשפעות החיוביות של הפעילות הפיזית על המוח, צריך להעדיף אימונים קבוצתים בהם אפשר לייצר קשרים חברתיים חדשים.

 

אז, יאללה, את יודעת מה נשאר לך לעשות! תתחילי להתאמן ותהני מהחיים!

 

תהני,

המגלות

 

מקור: Natalie_Roser@

 

No more articles