מכורה לשוקולד? זה היום שלך!

מספיק עם כל ארוחות ה"בוקר בריאות" הרגילות, הגיע הזמן להתחיל את היום שלך עם עוגת שוקולד!
לא, את לא חולמת! הוא מעניק אנרגיות ושמחת חיים, השוקולד הוא מעדן עם מלא ייתרונות בריאותיים!
ובכן, מחקר חדש מצא שאכילת חתיכה קטנה של עוגת שוקולד בארוחת הבוקר מאפשרת לעורר את המוח ולשפר את היכולות שלו.

חוקרים מאוניברסיטת סירקיוז חקרו 968 אנשים בין גיל 23 לגיל 98. הנחקרים עברו מספר מבחנים קוגניטיבים וענו לשאלון על הרגלי האכילה שלהם.

בנוסף לארוחת הבוקר שלהם, הנחקרים הוסיפו חתיכת עוגת שוקולד. התוצאות עמדו בציפיות החוקרים. אחרי ניתוח של פעילות המוח של הנחקרים, החוקרים גילו שאכילת שוקולד בארוחת הבוקר קשורה לפעילות מוחית יותר מהירה, שיפור התפיסה החזותית והאפשרות למצוא ולזכור דברים טוב יותר.

אם הסיבות של הקשר בין שוקולד למוח לא מוכרות לך עדיין, יש כמה עובדות ובעיקרן הרכיבים הפלבנואידים שנמצאים בכמה צמחים ומהווים נפח של 20% מהרכב הקקאו ויש להם השפעה חיובית על המוח שלנו.
בנוסף, יש בשוקולד רכיבים פסיכו-אקטיבים כמו קפאין שמעוררים את המוח. לסיכום, קקאו משפר את זרימת הדם למוח ומגדיל את הביצועים שלו.

אם את דואגת לדיאטה שלך, אל פחד! לאכול שוקולד בבוקר היא כנראה דרך מעולה להגיע למטרות של הפחתת אחוזי שומן.
מחקר אחר של חוקרים מאוניברסיטת תל אביב, מצא שהוספת שוקולד לארוחת הבוקר מהווה דרך נפלאה לעזרה בשליטה על צריכת הסוכר והתיאבון לאורך כל היום ולשלוט על אכילת שטויות וסוכריות.

אבל!!! מומלץ לצרוך שוקולד מריר על פני שוקולד חלב או שוקולד לבן המכילים כמות ענקית של סוכר. שוקולד מריר גם מועשר בברזל ועוזר להימנע מחוסרים!

 

תהני,

המגלות 

מקור: Pitzpootzim@

 

 

No more articles