על פי מחקר שפורסם בכתב העת Journal Infusion Behavior and Development (= התנהגות והתפתחות הילד), שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת טולדו (ארה"ב), מספר הצעצועים לילדים יכול להשפיע ישירות על התפתחות היצירתיות שלהם.

כדי להגיע למסקנה זו, ניתחו החוקרים את התנהגותם של 36 ילדים מתחת לגיל שנתיים עם מצלמה במשך 30 דקות- פעמיים ביום. בחצי השעה הראשונה, הילדים היו בנוכחותם של חמישה עשר צעצועים. במחצית השעה השנייה היו לילדים רק 4 צעצועים.

תוצאות? ככל שיש לילדים יותר צעצועים, כך הם יבלו איתם פחות זמן. הם להוטים לשחק עם כל הצעצועים ולכן הם עוברים מאחד לשני מבלי באמת להעריך את הרגע וליהנות מהם. כאשר לילדים יש רק 4 צעצועים, הם יוצאים מגדרם כדי לדמיין הרבה דרכים שונות בהן יוכלו לשחק בהם, ויוצרים מצבים שונים, חדשים ויצירתים כדי לחקור אותם.

קרלי דאוץ', מחבר המחקר, טוען שתוחלת הקשב של ילד מתפתחת בילדות המוקדמת ושכמות גדולה מדי של צעצועים תיצור אצל הילד סוג של הסחת דעת קבועה שתתקבע עם הגיל.
אם לא נפציץ את הילדים במתנות זה לא יצביע בהכרח על חוסר אהבה או חוסר עניין בילד, אלא הבנה טובה של הצורך ביצירתיות והגברת היכולת להתמקד ב«פרויקט» אחד.

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles