את לא אוכלת יותר מידי בערב, את שותה בקפדנות את התה שלך כדי להרוות את גופך, יש לך שינה קבועה וטובה, אבל עדיין, בבוקר הגוף שלך עדיין קצת רדום, המערכת הפנימית שלך מפונקת אבל את אולי קצת מזניחה את השרירים שלך … זה חבל כי שרירים מכווצים יכולים לגרום ללחץ מוגבר על המפרקים הסמוכים להם במהלך היום, ולאחר מאמץ כמו אימון כושר, את יכולה להיפצע!

אבל אנחנו יודעות, מתיחות זה לא דבר מרגש במיוחד. בגלל זה במקום לעשות אימון «מתיחות» פעם ב…, עדיף לך לכלול את המתיחות בשגרת הבוקר שלך, כמו צחצוח שיניים! כן, את מתעוררת, ואת עושה כמה מתיחות כדי להחיות את השרירים שלך ולהתחיל את היום כשאת בעננים!

תרגילים אלה ישפרו את חיי היומיום שלך, ככל שמתבגרים, השרירים הופכים לקצרים יותר ופחות אלסטיים. אנחנו מסכימות, שקשיים עם דברים יומיומיים כמו התכופפות לקשירת נעליים, לעלות במדרגות, להרים את הילד מהרצפה או אפילו פשוט לקום מהספה, זה מבאס.

 

1- מתיחת שריר הזרוע האחורי התלת-ראשי

שבי על קצה המיטה עם הרגליים פרושות ברוחב הירך, הזרועות מיושרות אל מעל הראש, וגב ישר. לאחר מכן כופפי את מרפק ימין והניח את כף יד ימין על החלק העליון של הגב באיזור השכמות. תפסי עם יד שמאל ממש מתחת למרפק ימין שלך ותמשכי בעדינות את מרפק ימין לכיוון האחורי של הראש למשך כמה שניות. החליפי זרוע וחזרי על התנועה למשך כמה שניות.

 

2- עמדת הארבעה

משחרר את הירך, ישבן, גב תחתון, והמסטרינג (ירך אחורית).

שכבי על הגב, רגליים ישרות על הרצפה, שכלי את רגל שמאל מעל ברך ימין. הרימי את רגל ימין מעל הרצפה, תפסי את גב הברך הימנית ומשכי אותה בעדינות לכיוון החזה. כאשר את מרגישה בנוח, החזיקי כמה שניות. לאחר מכן החליפי צד וחזרי על הפעולה.

 

3- מתיחת כתפיים

מושלם עבור כתפיים מכווצות!

שבי על הרצפה עם הברכיים כפופות והכפות על הרצפה. לחצי את הידיים שלך אל מאחורי הגב התחתון, תיישרי, תרחיבי את הידיים ותקרבי את השכמות שלך. בצעי פעולה זו למשך 3 שניות ולאחר מכן תשחררי. חזרי על התנועה 5 עד 10 פעמים.

 

4- עמדת הפרפר

תנוחה זו מאפשרת לך למתוח את הירך, הישבן, הגב והירכיים

שבי עם גו ישר וכפות הרגליים צמודות, הברכיים כפופות לצדדים. החזיקי את הקרסוליים או כפות הרגליים שלך, כווצי את שרירי הבטן  שלך ולאט לאט, הורידי את הגוף קדימה אל הרגליים ככל שאת יכולה תוך לחיצה על הברכיים אל הקרקע. אם זה קשה מדי, פשוט שבי ולחצי על הברכיים. להחזיק את התנוחה ולמתוח בערך עשרים שניות.

 

5- מתיחה של הברך אל לחזה

מתיחת הגב התחתון, הירך והירכיים.

בשכיבה על הגב, משכי את הברך הימנית אל החזה שלך, יש לשמור על הרגל השמאלית ישרה ועל הגב התחתון על הרצפה. החזיקי למשך 20 שניות עד דקה. חזרי על המתיחה כמובן עם הרגל השניה.

 

6- עמדת ספינקס

תנוחה יעילה אבל יש להפסיק מיד אם זה כואב!

שכבי על הבטן, הרגליים מיושרות. הניחי את המרפקים על הרצפה ברוחב הכתפיים, אמות הידיים מתרוממות בזמן שאת מרימה את החזה שלך מהרצפה. לחצי על הירכיים אל הרצפה ותחשבי על מתיחת והארכת עמוד השדרה שלך תוך שמירה על הכתפיים רפויות. החזיקי למשך 20 שניות.

 

תימתחי,

המגלות

 

 

No more articles