להשאיר טיפ זה דבר טבעי לכולנו .. בארץ! אבל כשאנחנו טסות לחו״ל זה יכול להשתנות לפי המנטליות של המקום.

כשאת טסה לחו״ל את מתה להכיר מנהגים חדשים, אוכל מקורי, ותרבות של המדינה בה את נמצאת. אבל אחרי ארוחת ערב מהממת במסעדה, מגיעה תמיד אותה השאלה: כמה אני צריכה להשאיר טיפ למלצר? האם החשבון כולל שירות? ואותו הסיפור חוזר על עצמו כשנוסעים במונית..

אל תדאגי, ״Good Housekeeping Institue" חקר את הנושא ושיתף את התוצאות ששונות לגמרי ממדינה אחת לשנייה.

אם בארצות הברית זה דבר טבעי כמו בארץ, ביפן יסתכלו בך בצורה לא נעימה אם תשאירי למלצר שלך טיפ עבור השירות שלו. אכן, בעזרת טבלה מאוד ברורה שה- ״Huffington Post UK״ הכין, מבינים שלדוגמה בקנדה כדאי לתת 20% טיפ, 15% עד 25% בארצות הברית, ובערך 10% ברוב המדינות כמו גרמניה, מקסיקו, טורקיה, הודו או איטליה. בצרפת גם אם השירות כלול בחשבון, תמיד מומלץ להשאיר עוד קצת למלצר שלך. לעומת זאת, לא מומלץ בכלל להשאיר טיפ במסעדות ביפן, סין, הולנד או ברזיל. ובדרום מזרח אסיה, להשאיר טיפ זה לא חלק מהתרבות שלהם, אבל הם תמיד יהינו מזה.

בנוגע לטיפ במונית, מומלץ לעגל את המחיר באוסטרליה, ניו זילנד, ברזיל, גרמניה, הודו, דרום אפריקה, ספרד, פורטוגל, הולנד וטורקיה. במדינות כמו צרפת, קנדה או מצריים, משאירים בדרך כלל 10% מהסכום לנהג המונית. ולעומת זאת, לא נראה טוב ומנומס להשאיר טיפ אחרי נסיעה במונית בסין, יפן או מקסיקו.

 

את עכשיו מוכנה לטוס בכל העולם ולהינות במסעדות בלי לעשות פדיחות עם סכום הטיפ.

 

תהני,

המגלות 

 

מקור: BlairEadieBee@

 

No more articles