לא מומלץ לאכול יותר מדי מתוק, אבל תה או קפה ללא סוכר לא טעימים לכולם. לכן, אולי עדיף להפסיק להתפנק עם עוגיות מיותרות כנשנוש במשך היום או להפסיק עם משקאות ממותקים.

אבל מה בנוגע לכל מוצרי המזון שמלאים בסוכר אפילו בלי שנשים לב לזה? אכן, חוץ מבעוגיות ובסוכריות, אפשר למצוא סוכר בכל מני מוצרים מתוקים ומלוחים. נשאלת השאלה האם מוצרים ללא סוכר יותר יעילים לבריאות? והאם ללא סוכר אומר בהכרח ללא קלוריות?

אז כדי לעזור לך להבין יותר על הסוכרים, המגלות הכינו לך מדריך קצר (ומתוק).

 

יש סוכר בכל מוצרי המזון שאנו אוכלות

הבעיה העיקרית עם סוכר, היא שהוא נמצא בכל מקום. בסוכריות כמובן, אבל גם במנות מוכנות או ברטבים. ויש אפילו חשבון איסטגרם שמדווח על כמות הסוכר שנמצאת במספר מאכלים. אכן, בין 7 קוביות הסוכר שיש בסודה, ל-2.5 בהמבורגר מאיזו רשת של פאסט פוד ועד 6 קוביות סוכר בחפיסת שוקולד. בקיצור, כדאי לשים לב יותר למוצרים שאנחנו רגילות לקנות בסופרמרקט.

וחשוב לציין שכשכתוב על מוצר שהוא דל סוכר- זה אומר שצמצמו את כמות הסוכר, ודיאט משמע שהחליפו את הסוכר בממתיק.

 

אספרטם וכל מני ממתיקים: אילו חלופות יש לסוכר לבן?

היתרון הראשי של הממתיק, כולל האספרטם המפורסם, הוא הכוח שלו להמתיק בכמות קטנה של קלוריות: 0.2 קלוריות לסוכרזית לעומת 20 קלוריות לקוביית סוכר. ממתיקים נותנים למשקאות ולקינוחים טעם מתוק הדומה לסוכר .

אם תחליפי את היוגורטים המתוקים ביוגורטים ללא סוכר, ואת הסודה לגרסת הדיאט או זירו, את מצמצמת את כמות הקלוריות שאת צורכת. אבל זה לא אומר שזה עוזר לירידה במשקל! אכן, המלכודת שקיימת בתחליפי סוכר הוא השימוש במרכיבים אחרים כדי להוסיף טעם. לכן, מוצר יכול להכיל 0% סוכר ומצד שני יכיל 30% יותר שומן…

בנוסף, חשוב לדעת שממתיקים יכולים לגרום להתנפחות וכך לבלבל את מערכת העיכול.

 

סוכרים טבעיים שימתיקו את המנות שלך:

אם אספרטם וממתיקים לא עושים לך חשק, את עדיין יכולה למצוא תחליפים טבעיים אחרים ובריאים יותר.

אכן, ממתיק בשם סטיביה שמקורו בצמח הסטיביה נותן טעם לקפה וליוגורט שלך שמתקרב לטעם של הסוכר.

הפרוקטוזה, שהוא סוכר הנמצא בצורה טבעית בפירות, בסירופ אגבה או בדבש- יש לו כוח ממתיק חזק יותר מאשר לסוכר ולכן אפשר להשתמש בכמות קטנה יותר. אבל הוא יותר יקר מסוכר לבן רגיל..

אפשר גם לא לוותר לגמרי על סוכר ולהשתמש בסוכר מלא. הוא מגיע מקנה הסוכר והוא פחות מזוקק מסוכר לבן או חום. לכן, הוא שומר על הויטמינים שלו כמו ויטמין B.

 

תהני,

המגלות

 

מקור:TipsFromAMom@

 

No more articles