מה אם הזקן של בן זוגך היה יותר מלוכלך מהכלב שלך? זה לפחות מה שהוכיח מחקר חדש שהתפסם בעיתון  European Radiology.

אכן, חוקרים מקליניקת הירלאנדן שבשוויץ בדקו זקנים של 18 גברים ובנוסף בדקו גם 30 כלבים. הכוונה הראשונית של המחקר הייתה לבדוק אם היה אפשר להשתמש במכשיר MRI לבני אדם ולכלבים. לכן, צוות החוקרים נתחו דגימות של עור ורוק של 18 גברים עם זקן בין הגילאים 18 ו-76 ודגימות של פרווה ורוק של 30 כלבים במספר בתי חולים באירופה. שערות הכלבים נלקחו מאיזור בין השכמות, איזור בו מתפתחות לעיתים דלקות עור אצל כלבים.

אחרי ניתוחים, התוצאות היו שזקן של גבר מכיל יותר חיידקים שיכולים להיות זיהומיים מאשר פרווה של כלב. ובנוסף, לפי החוקרים, היו יותר חיידקים על מכשירי ה-MRI שבהם השתמשו הגברים מאשר אלו שהיו בשימוש לכלבים. אכן, הבדיקות הראו של-18 הגברים שנבדקו היו הרבה יותר חיידקים על העור וברוק מאשר היו ל-23 מהכלבים.

מתוך המספר המצומצם הזה, שבעה גברים וארבעה כלבים נבדקו ונמצאו עם חיידקים פתוגנים לבני אדם. אכן, היה חיידק במעיים שאחראי על הרעלות מזון שיכול להיות במקרים קיצוניים קטלני אם נכנס לזרימת הדם, וחיידק אחר שאחראי על דלקות בדרכי השתן.

לבסוף, המחקר הראה שאפשר להשתמש באותם מכשירי MRI לכלבים ולבני אדם וזה לא הופך את התהליך ליותר מסוכן לבני אדם. אבל, חשוב מאוד לשמור על נקיון של המכשירים כדי להימנע מדלקות.

אז אם היית נזהרת כשכלבים מגיעים לכיוונך עם לשון בחוץ ורק מחכים שתלטפי אותם, כנראה שאת גם צריכה עכשיו להיזהר מגברים שנוגעים כל היום בזקן שלהם!

 

תהני,

המגלות

 

מקור: JulenDqr@

 

No more articles