בגלידה או בעוגה, אנחנו מכורות לוניל. התבלין שמגיע אלינו מפרח הסחלב ובעיקר מיוצר במדגסקר ובאינדונזיה מספק לנו את המתוק שאנחנו צריכות. ריח מהמם ויחודי, הוא תמיד עושה לנו חשק לחופש בחצי השני של העולם. ידוע שלוניל יש גם יתרונות אחרים אם יודעים לבשל אותו בצורה נכונה.

 

וניל בסוכר

גם אם פולי וניל יותר יקרים מסוכר וניל, הם מאפשרים לקבל כמות יותר גדולה של סוכר בטעם טבעי של וניל. סוכר וניל יעזור לך להאט את הצריכה שלך בסוכר. אכן, יש לריח הוניל יכולת שמדכאת תיאבון.

טריק קטן: כדי להכין סוכר וניל ביתי, שברי 4-5 פולי וניל ותערבבי את הזרעים עם קילו סוכר. הניחי את הסוכר המעורבב כמה ימים בצנצנת זכוכית כדי שהסוכר יספוג את ריח הוניל.

 

וניל כדי להירגע

לכל סוג של פולי וניל יש ריח משלו- תלוי במקור שלו. למשל ריח של וניל ממקסיקו יהיה יותר עדין מריח של וניל ממדגסקר. אם תוסיפי קצת וניל או סוכר וניל לתה שלך או לחלב חם את בהחלט תשתחרי מהלחץ של השגרה. אכן, נמצא שלוניל יש יכולת לעזור נגד דיכאון ולהילחם נגד נדודי שינה.

 

ֿוניל כמועיל למערכת העיכול

אילו חדשות טובות אלה שוניל גם יכול להיות מועיל למערכת העיכול שלנו! אכן, הוא מסדיר את ייצור החומצת בקיבה, וכדי לעזור לנו עד הסוף, מאכלים על בסיס וניל מאפשרים לנו להוריד את כמות המלח שאנחנו רגילות אליהן.

 

אז למה את מחכה? רוצי לקנות וניל!

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles