את חולה על תכשיטים! שרשראות, טבעות, צמידים, או עגילים, אין יום שאת לא עונדת לפחות אחד מהם. אבל עם הזמן הצבעים שלהם דוהים, הם מאבדים את המראה המבריק שלהם ונראים פחות זוהרים.

המגע הפיזי עם העור, החומציות של הזיעה, הבושם ואפילו קרם הגוף מזיקים לאיכות שלהם. לכן, אם את רוצה לשמור על תכשיטים זוהרים, את צריכה לנקות אותם באופן קבוע עם חומר מתאים כדי לא לגרום נזק לתכשיט. אכן, לא מנקים זהב כמו כסף, הכל תלוי בחומר ממנו עשוי התכשיט.

המגלות הכינו לך מדריך לניקוי התכשיטים האהובים עליך.

 

איך מנקים תכשיטי כסף:

כסף הוא חומר יחסית רך. הוא מקבל שריטות מהר ונוטה להתחמצן- מה שמשווה לו מראה שחור. אז גם אם התכשיט עשוי כסף מלא או אם הוא מצופה כסף- תהליך הניקוי הוא זהה.

פעם בשנה מומלץ לנקות את תכשיטי הכסף שלך. זה יאפשר למחוק שריטות קטנות ולהחזיר את המראה המבריק שלהם. אבל אם את מעדיפה מראה ישן לתכשיטים שלך, השאירי אותם כפי שהם.

מיץ לימון: החומציות של מיץ הלימון מבריקה כסף. בעזרת סמרטוט עדין שפשפי את התכשיט עם מיץ לימון ושטפי במים.

סודה לשתייה: ערבבי כף סודה לשתייה עם מעט מאוד מים עד שתשיגי עיסה גסה. שפשפי בעדינות את התכשיט וסיימי בניגוב עם סמרטוט יבש ועדין.

משחת שיניים: בעזרת מברשת שיניים עם שיער רך ומשחת שיניים, שפשפי בעדינות את התכשיט. שטפי במים ונגבי אותו עם סמרטוט עדין.

קוקה קולה: מפתיע אבל טריק נפלא! טבלי את תכשיטי הכסף שלך בכוס מלאה בקולה לכמה דקות ואז שטפי אותם במים. החומצה שבמשקה תבריק לך את התכשיטים!

 

איך מנקים תכשיטי זהב:

כמו כסף, זהב הוא חומר המקבל שריטות בקלות ומתלכלך מהר. יחד עם זאת, בתהליך הניקוי חשוב לא להשתמש בחומרים אגסיבים מדי. ואל תשכחי תמיד לשטוף את התכשיטים במים אחרי כל ניקוי!

כמו עם תכשיטי כסף, מנקים זהב בעזרת משחת שיניים, קוקה קולה וסודה לשתייה, אבל יש מספר אפשרויות נוספות.

נוזל כלים או סבון: כדי לנקות תכשיטי זהב, מספיק לשים את התכשיט בתוך קערה עם מים חמים וקצת נוזל כלים ולהניח אותו למשך הלילה. בבוקר שפשפי אותו בעזרת מברשת שיניים ושטפי במים. כך תוכלי להסיר שאריות לכלוך ושומן מהתכשיטים. הטיפ הזה נכון גם לתכשיטים עם יהלומים או אבנים יקרות.

טלק: הטלק מבריק את הזהב, מחזיר לו את המראה הזוהר שלו ועוזר לשמור עליו. שפשפי את תכשיטי הזהב שלך עם מעט טלק ואז שטפי במים.

 

טיפים נוספים לשימור וניקוי התכשיטים שלך:

חשוב לזכור שכדי לשמור על התכשיטים האהובים שלך מומלץ להסיר אותם כשאת מתקלחת, הולכת לים, מתאמנת או מדיחה כלים. וכדי לא לאבד אותם כשאת מסירה אותם, אחסני אותם בתוך שקיות בד קטנות או קופסת תכשיטים שבתוכה הם לא יוכלו לגעת אחד בשני כדי לא לגרום לשריטות.

כדי להימנע מלחות בתוך קופסת התכשיטים שלך, הניחי חתיכת גיר לבן בתוכה. הגיר יספוג את הלחות וימנע חימצון.

אם את רוצה להחזיר את המראה המבריק לתכשיטים שלא עשויים זהב וכסף, הגני עליהם לפני שיספיקו להתלכלך ע"י מריחת לק שקוף. ואם בטעות התכשיט האהוב שלך יקבל מכה והצבע שלו יתקלף- את יכולה להסתיר את הפגם ע"י הדבקה של חתיכת נייר כסף או זהב.

 

הגיע הזמן להבריק את כל התכשיטים שלך!

 

תהני,

המגלות

 

No more articles