ביום רביעי 15 במאי 2019, התאגיד הבינלאומי קרינג הודיע שהוא לא יעבוד יותר עם דוגמניות מתחת לגיל 18. זאת החלטה חזקה שעוכבה לאחר החתימה על אמנה משותפת עם קבוצת LVMH שמטרתה היא לשפר את תנאי העבודה של הדוגמנים.

אכן, תאגיד קרינג שבבעלותו מגוון מותגי יוקרה כמו גוצ׳י, סאן לורן, בלנסיאגה, בוטגה וונטה, אלכסנדר מקויין ובושרון, פיתח אמנה חדשה לטובתם של הדוגמנים והדוגמניות שעובדים עם הקבוצה. לפי אמנה זו, החל מסתיו-חורף 2020-2021, לא יתנו לדוגמנים מתחת לגיל 18 להשתתף בתצוגות אופנה או בצילומים.

פרנסואה הנרי פינו- מנכ״ל קרינג, אמר שכקבוצה בינלאומית יוקרתית, הם מודעים להשפעה שיש לתמונות מבתי האופנה שלהם על הדור הצעיר. הם הבינו את גודל האחריות שלהם ולכן מציעים דרכים טובות יותר בעולם היוקרה והם מקווים שהיוזמה שלהם תעודד אחרים להצטרף אליהם.

"אחרי גיל 18, רמת הבגרות הפיזית והפסיכולוגית של הדוגמנים נראית יותר מתאימה לקצב החיים ולדרישות הקשורות למקצוע הזה", מסבירה קלייר דאבה- מנהלת קיימות ומוסדות בינלאומיים של קבוצת קרינג.

חברות בתחום האופנה מחפשות תמיד דוגמניות צעירות יותר בגלל מראה העור הצעיר שלהן. הסוכנים לא לוקחים בחשבון שהגיל הצעיר שלהן בנוסף ללחץ שעולם האופנה מביא עימו, יכול לגרום להשפעות נוראיות כמו אנורקסיה או דיכאון. לכן, כבר ב-2012, שרה זיף- דוגמנית מניו יורק שהיתה אז בת 36 והתחילה לצעוד בתצוגות אופנה מגיל 14, הקימה ארגון בשם מודל אלינס שנוצר כדי להגן על הדוגמנים שברוב הזמן מנוצלים.

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles