להתאמן יכול להיות קשה, מאולץ ולפעמים מהווה אפילו מטלה לכמה מאיתנו. כדי לצאת בקור של החורף, או לעזוב את בתי הקפה מול הים בקיץ, לפעמים אנחנו רק צריכות נשמה טובה שתניע אותנו…
האם אי פעם היה לך רצון לרוץ מהר יותר כאשר את עם מישהו? האם את מוצאת שאימון הקרוספיט פחות קשה כאשר החברה הכי טובה שלך קופצת (וגם מזיעה) על ידך? זה נורמלי, וזה הוכח מדעית!

 

ספורט ומוטיבציה מדבקת
על פי מחקר מדעי שפורסם במגזין Nature Communications, אימון עם חברים מאוד משפיע על האינטנסיביות של האימון. כך נמצא כשחוקרים ראיינו אנשים לאחר האימון שלהם.

האימונים הפרטיים לעתים קרובות נראו הרבה יותר ארוכים מאשר אימון קבוצתי. באותו אופן, המרואיינים גם מרגישים פחות עייפים כאשר הם חלקו את המאמץ עם חברים. בקבוצות של שניים או יותר, האימונים נקטעים רק לעתים רחוקות לפני הסוף.

המלווים האלה אפילו לא צריכים להיות שם פיזית. חוקרים מצאו שמי שמשתמש באפליקציות ריצה המחוברות למשתתפים נוספים, נוטים להכפיל את היכולות שלהם כדי לגבור על החברים שלהם ולאתגר אחד את השני. גברים במיוחד נוטים להמשיך לרוץ כדי לצבור יותר קילומטרים מהחברים שלהם.

 

גברים ונשים מושפעים בדרכים שונות

גברים ונשים לא עובדים באותה צורה כשמדובר בספורט. בסך הכל, החוקרים ציינו שלנשים בלבד יש יותר השפעה מהסביבה, ז"א מהחברות שלהן , בניגוד לגברים שלא הבדילו בין חבריהם משני המגדרים.
גברים מונעים על ידי היבט תחרותי, ללא קשר אם המתמודד שלהם הוא גבר או אישה ואילו נשים יותר מעוניינות להתאמן ביחד כדי לתמוך אחת בשניה ולדחוף אחת את השניה לאורך כל הדרך. בתקופת הקיץ חשוב במיוחד להניע את עצמכם לחזור לכושר ולהתאמן.

אם להתאמן היה הרצון הראשוני הפרטי, בפועל, ההשפעה מהסביבה – גם אם היא ווירטואלית – היא גדולה אצל נשים וגברים כאחד. אז, תנעלו את נעלי הספורט שלכן, תפעילו את האפליקציה או תתקשרו לחברות שלכן, וקדימה!!

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles