מיתוסים קולינריים הם קצת כמו מיתוסים עירוניים: הרבה פעמים מדובר בשטויות והגזמה!

כאשר אנו מתחילות לרצות לרדת במשקל, אנו נוטות לחשוב שעלינו למחוק סוכר לבן מהלקסיקון וכל מזון אמור להיות בעל ערך קלורי נמוך.
עוד אנו חושבות, שכמובן עדיף לבחור בשקדים, שייק וכרובית… אבל כאן, היזהרי מאמונות רווחות ודעות קדומות.
כן, חומרים מזינים חשובים, אבל אל תשכחי שסך הקלוריות היומיות הן שתורמות מאוד לעליה במשקל.

באופן כללי יותר, כשזה מגיע לתזונה שלנו, יש לנו הרבה הרגלים רעים כי אנחנו לא תמיד מבינות מה אנחנו אוכלות. אבל בזכות התמונות האלו, התעלומה תיפטר ותגידי ביי ביי לכל האגדות שהחברה גרמה לך להאמין בהן.

אז, מוכנה ?

 

1- מה שאנחנו חושבות מול המציאות

ההיבט הרגשי / אשמה קיימת באופן מובהק בדרך שאנחנו מנהלות את התזונה שלנו. לדוגמה, כשאת אוכלת חתיכת עוגה בערב שישי אחרי שכבר אכלת את כל המנות המטורפות בחיק המשפחה, את ישר אומרת לעצמך «יוווו איזה שמנה אני» «אני כזאת חלשה», אך זה ממש לא המקרה חמודה! נכון העוגיה מכילה 240 קלוריות, תרומה משמעותית, אבל זה לא סוף העולם. תתאפסי על עצמך! אל תנסי להרגיע את עצמך במחשבות כמו «בכל מקרה, אכלתי אספרגוס אז זה בסדר, אני הולכת לרדת במשקל», כי לא, זה לא המיקרה. מה שיגרום לך לרדת במשקל הוא גירעון קלורי.
תגובה נוספת, לעולם אל תאמרי לעצמך: «אוי, כבר נשברתי, אז בשלב הזה אני כבר אוכל גם את הגלידת  בן & ג'ריז המטורפת הזאת! מחר יתחיל יום חדש!», בעוד הגוף שלך, אשר כבר עיכל את העוגייה, הוא הולך לקבל עוד 1000 קלוריות נוספות. מאוד הגיוני …

 

2- חשיבות של אוכל ביתי

הכנת פיצה, מה זה לוקח, 10 דקות? ופיצה ביתית שווה ל 558 קלוריות, בעוד פיצה בהזמנה:
– 40 דקות המתנה,
– 1870 קלוריות, זה בערך צריכת הקלוריות של יום שלם,
– יותר יקר.
אז נסי לעשות בחירות חכמות: חשוב לאכול ירקות, אבל גם מנות כיפיות מדי פעם ובכמות  סבירה.

 

3- יש נשנושי פירות ויש אכילת פירות אמיתיים

בננות ממילא עתירות בקלוריות ובסוכר, אז אם תאכלי אותם בצורת צ׳יפס, את הופכת אותן לפצצות קלוריות. עדיף לך לבחור ב-100 גרם של פטל השווים 31 קלוריות מאשר צ׳יפס בננות שהם, לצורך העיניין מכילות 524 קלוריות.

 

4- היזהרי ממשקאות כאילו בריאותיים

גם כאן אותו דבר: נכון שמשקאות בטעם זה תמיד נחמד, אבל היזהרי! תמיד העדיפי בקבוק מים ונישנוש פירות. פחות קלוריות, ויותר עשיר בויטמינים.

 

5- שמי לב לכמות!

מה שאת אוכלת הוא לא רק הדבר שמשנה (במידה שלא מדובר בג׳אנק פוד כל יום בטח!), מה שבאמת משנה הוא הכמות! המטרה היא לא להגיד לך לזלול שוקולד כי זה בריא, אבל להיזהר שלא לזלול טוסט אבוקדו רק כי זה בריא. מכונה בריאה לא בהכרח אומר שהיא קלת משקל, אז טוסט אבוקדו זה טוב, אבל רק אחד, ומידי פעם!

 

6- היזהרי מכמה «סופר פוד»

בזמן האחרון, אנחנו שומעות הרבה על ה-סופר פוד האלה: זרעי צ'יה, אסרולה, אסאי … אבל תשימי לב בצריכת הקלוריות שלהם. קחי למשל את הגוג'י ברי:  30 גרם בלבד מכילים לא פחות מ-155 קלוריות ו-25 גרם של סוכר. אופס…

 

7- השוואה של יום ג'אנק פוד אמיתי

גם אנחנו מכירות את הימים האלו שרק בא לך להישאר בבית, לשכב על הספה ולא לזוז במשך כל היום! אין שום דבר רע בזה! את פשוט רוצה קצת כיף ושקט …. אז אם לאכול פיצה, צ'יפס, גלידות ולשתות קולה עושה לך טוב, את חייבת לדעת שהעובדה היא שבארוחה אחת בלבד (אם אפשר לקרוא לזה ארוחה באמת…), הגעת למקבילה הקלורית של יומיים! אז פעם ב… זה מספיק !

 

8- היזהרי ממוצרי הרזיה

אההה, מוצרי ה"נס" האלו שמבטיחים לך גוף מושלם כמו בפירסומות… היזהרי עם זה. לצורך העיניין, כמה ממוצרי ההרזיה האלו, כמו הקפה שבתמונה, במציאות מכיל 1 קלוריה יותר מקפה שחור רגיל. מוזר, לא? אז אל תסמכי על כל מה שאת רואה ותשאלי אנשי מקצוע, הם ידעו לכוון אותך הכי טוב!

 

9- השעה בה את אוכלת אינו קשור

אל תדלגי על ארוחת ערב רק בגלל שאת אמורה לאכול ב 20:00, ועכשיו 20:30… כי האמת, זה לא כל כך משנה. הדבר היחיד הוא להימנע מללכת לישון מייד לאחר האכילה: התקלחי, סדרי קצת את החדר , תעשי קצת תרגילי ספורט… בקיצור, תזוזי קצת ואל תלכי לישון מייד אחרי הארוחה זה הכל.

 

10- למה לנשנש כאשר את יכולה לאכול ארוחה אמיתית?

א ר ג ו ן ! אם את רוצה להימנע מסוגי ארוחות קטסטרופליות כאלו (אם אפשר לקרוא לזה ארוחה), וודאי שתמיד יהיו לך מרכיבים מוכנים לארוחת ערב סבירה, ואולי אפילו יותר טעימה …

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles