כמה היית שמחה אם ידעת שליין אדום יש השפעה חיובית על הבריאות שלך? יין אדום טוב נגד מחלות לב וסרטן, וגם יכול לעזור בירידת במשקל אם תשתי ממנו כוס אחת ביום.

לאחרונה נמצא שיין אדום גם טוב נגד חורים בשיניים וחיידקים אחרים שנמצאים בחלל הפה. מחקר שפורסם ב- Agriculture and Food Chemistry מראה שיין אדום עוזר להימנע מחורים בשיניים וחיידקים בפה. אכן, חוקרים שוויצרים וספרדים הראו שיין אדום עוזר להרוג חיידקים שנמצאים בפה. הימצאות חיידקים כאלה בכמות גבוהה מדי, עלולה לגרום לחורים בשיניים, מחלות ואפילו אובדן שיניים.

הפוליפנולים הם חומרים כימיים שנמצאים בצמחים בצורה טבעית, ונמצאים גם ביין אדום,והם מוכרים בעיקר בזכות היכולות שלהם להגן על התאים מנזק.

החוקרים גידלו תרביות בקטריאליות שמקורן בפה האנושי, והם דיללו אותן בתוך חמישה סוגי נוזלים: יין אדום, יין אדום ללא אלכוהול, יין אדום מעורבב עם תמצית זרעי ענבים, מים ואתנול 12%.

התוצאות היו שמבין חמשת סוגי הנוזלים הללו, שלושת הסוגים שכוללים יין אדום היו הכי יעילים בהריגת חיידקים. בנוסף, הם מצאו שכנראה עצם הקיום של הפוליפנול ביין האדום, הוא שעוזר גם להאט את ההתפתחות של בקטריות חדשות.

מהנתונים האלה, המכון הספרדי שמומחה במדעי התזונה, ואוניברסיטת ציריך רוצים לפתח משחת שיניים עם פוליפנול.

אז בינתיים, לכי לשתות כוס (או שתיים) עם חיוך!

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles