הוא נוצר לפני יותר ממאה שנה, מעיל הטרנץ׳ מעולם לא איבד את מעמדו בעולם האופנה. בית האופנה ברברי ידעו והצליחו לגרום לעמוד התווך של האופנה להאריך בימים ודרך עונות השנה.  בשבילך אנחנו נחזור על הסיפור האופנתי של הטרנץ׳.

מבגד שנועד לחיילים בזמן המלחמה אל בגדי אופנת עלית, הטרנץ׳ התפתח באופן מטריף.

מעיל הטרנץ׳, פריט מעוגן בהיסטוריה
הומצא על ידי תומאס ברברי בתחילת המאה העשרים, מעיל הטרנץ׳ נראה כמעיל גשם אידיאלי. בד הכותנה שלו קל ומגן מפני הגשם. הפריט המעשי הזה נקראת «מעיל טרנץ׳»   (טרנצ' = שוחה) בהתייחסות לתעלות שבהן לחמו החיילים בתנאים אקלימיים קשים.

בשנות החמישים, יצא מעיל הטרנץ׳ מן התעלות והתיישב בלב הטרנדים האופנתיים של התקופה ואומץ על ידי נשים וגברים. הטרנץ׳ הוא שם נרדף לאלגנטיות, אלפי קילומטרים מהייעוד הראשוני שלו.

ברברי הפך אותו לסמל שלו והטמיע את הטרנץ׳ לאורך הדורות. הטרנץ׳ כפי שאנו מכירות אותו היום הורכב מחדש עם חומרים חדשים, צורות וצבעים. בעוד שהצורה הקלאסית היא בצבע בז׳ ואורך מידי, הטרנץ׳ קיבל גם צורות יותר חלקות, צבעי פופ וחומרים אופנתיים.

הטרנץ׳, טרנד אופנתי נצחי
ציטוט מפורסם של קוקו שאנל «טרנדים עוברים, הסטייל הוא נצחי» חל גם על הטרנץ׳. אם המעילים האופנתיים של אמצע העונה התרבו במשך העונות, הטרנץ׳ נשאר ה-הימור הבטוח.

אם מלא בתי אופנה או מעצבים חשבו עליו וחידשו אותו עד אינסוף, הטרנץ׳ מעולם לא איבד את האלגנטיות שלו ובולט כסמל של הסגנון האנגלי. נצחיותו מוסברת על ידי האבולוציה המרהיבה שלו. מן הסביבה הקשה של המלחמה אל אור הזרקורים של הפודיומים של ברברי, פריט אופנה זה ידע להשאר קלאסי ורגיל לאורך זמן.

בעור לכה, בהדפס נחש או בקטיפה, הטרנץ׳ קיבל את כל הצבעים על פני עונות השנה. היום חובבות אופנה משתעשעות בלשחק על קו שיק וקלסי עם פרטים רוקיסטיים כמו זוג של ד"ר מרטנס או מכנסי עור.

בדיוק כמו ג׳קט העור, הטרנץ׳ מתברג כהכרך אופנתי שכולנו חייבות בארון הבגדים שלנו. מריהאנה לאלכסה צ'אנג, עמוד התווך של האופנה מפתה את הסלבריטאים הגדולים ביותר ומתאים את עצמו לסגנון של כל אחד.

הטרנץ׳ הוכיח את עצמו מאז היווסדו ומבסס את עצמו כבעל ברית אופנתי לימי הגשם.

אז יש לך כבר מעיל טרנץ׳ בארון הבגדים?

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles