שימי לב, מחקר חדש קובע שהילדים שנולדו ראשונים הם אלה עם ההישגים האקדמים והמקצועיים הטובים ביותר.
בין אם את הבכורה, הילדה השניה או בת הזקונים של המשפחה, לכולנו יש מאפיינים שמגדירים אותנו ושתלויים (או לא) במקומנו במשפחה ובאחינו.

הבכורים יהיו חכמים יותר
לפי בית הספר לכלכלה של לונדון, ילדים שנולדו ראשונים הם נבונים יותר. ליתר דיוק, הם למעשה יותר מוצלחים בבית הספר. זה מוסבר על ידי החוקרים בתשומת הלב הבלעדית שההורים נותנים להם בשנים הראשונות של חייהם.

הם נולדו קודם ולכן הם הראשונים ללכת לבית הספר. כתוצאה מכך, ההורים קשובים יותר להתפתחותם, זה מובן מאליו כי הם פורצי דרך. הורים גם נוטים לצפות מהם ליותר, וללחוץ עליהם שיצליחו. הבכורים הם בדרך כלל אנשים מאוד מרובעים שאוהבים לעקוב אחר הכללים והסדר.

הילד השני ובן הזקונים פחות מאומנים
כאשר הילד השני והילד השלישי מגיעים, ההורים נוטים להיות פחות על הראש שלהם. הם פחות לוחצים כדי שיצליחו בכל מחיר. לכן, ילדים אלה פחות אקדמיים ופחות מוצלחים בלימודיהם, או לפחות פחות מרובעים. שוב, זו לא הכללה אלא מגמה.

אבל מה שנובע מכך הוא שהילד השני הוא בדרך כלל שאפתן יותר ובטוח בעצמו יותר. בן הזקונים, הוא לעתים קרובות מפונק יותר ופונה לקריירה פחות אינטלקטואלית אבל יותר אמנותית או כזאת שבה יש פיתוי וייצוג.

זה לא אומר שהצעירים של המשפחה לא יהיו אסטרונאוטים או פילוסופים, או שהבכורים לא יהפכו להיות זמרים. בכל מקרה, יש חסרונות והרבה יתרונות בלהיות במשפחה עם אחות גדולה/ אח גדול, או להיפך- להיות הבכורים. כמו שאומרים: אין כמו משפחה, וזו האמת.

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles