אחרי ה-ghosting, ה-haunting וה- stashing, מגיע את ה-firedooring. ואם החבר הנוכחי שלך (או לפחות הבחור שאת מאוד מקווה שיהפוך לחבר שלך) עושה לך את קטע ה-Firedooring, את נמצאת במערכת יחסים חד כיוונית… ספוילר: הבחור הזה לא ממש שווה את זה.

נפגשתם, נמשכתם אחד לשניה, שכבתם בפעם הראשונה, בפעם השנייה, בפעם השלישית… לאחר מכן צחקתם, דיברתם, חידשתם את העולם עד עלות השחר … אז אם אתם לא "זוג" (כי המילה היא מפחידה), אתם לפחות יוצאים קבוע. ובכל פעם שאתם נפגשים, הכל הולך טוב!

חוץ מזה, בין דייט לדייט את רודפת אחריו אבל הוא נשאר חמקמק. ולאחר כמה זמן את רואה פתאום שני וויים קטנים בוואטסאפ על הטקסט שלך (מספר טקסטים יותר נכון) אבל עדיין הוא לא טורח לענות.
וברגע שאת חושבת שזה נגמר עם הדביל הזה, באםם! הוא חוזר…
"נתראים הערב?" (הכוונה ב"הערב" היא ב-99.99% מהמקרים בשעה 4:12 בבוקר, שיכור, כי לא מצא משהו יותר טוב..).
אין ספק שאת "being firedoored", וכמו שצריך!

 

מה זה בדיוק « Firedooring »?

Firedooring= מערכת יחסים חד כיוונית
"Fire door" באנגלית היא דלת אש. דלת האש (באנלוגיה שלנו היא למעשה הוא) אטומה לחלוטין לעשן (שזו בעצם את) ונפתחת רק מצד אחד. הדרך הנגדית נותרת בלתי חדירה.
זו המשמעות של ה-Firedooring על פי המדיה הבריטית "מטרו". מערכת יחסים שבה אחד השותפים מנסה בכל מחיר להשיג את השני אך לשווא.

זו פשוט מערכת יחסים חד סטרית, מחלה מאוד נפוצה על כוכב האהבה.

 

ההבדל בין  ה-ghosting וה-Firedooring

ה-Ghost מחליט להיפרד על ידי הפיכת המתים. ה-Firedoor לא נפרד. הוא מקיים באופן ספורדי קשר עם מישהי שלא באמת אכפת לו ממנה. זה כל ההבדל בין ה-firedooring ובין ה-Ghosting.

מאז זה עדיין אותו סיפור: ביום שישי או שבת, בסביבות 2:00 בלילה, את מקבלת הודעה ״היי מאמי״, ככה בסבבה, כדי לבדוק את הדופק.

 

איך תדעי אם את "Firedoored"?
תזכורות אלכוהוליות בשעות המאוחרות של הלילה הן אינדיקציה טובה.

הן בדרך כלל מלוות בחוסר עניין מוחלט בפגישות בשעה 14:00 סביב קפה או שיחות על הא ודא.

אות אזהרה נוספת: הוא מתוק וקשוב כאשר אתם לבד, אבל הופך להיות חמקמק וקר כשאתם נפגשים בפומבי.

ה-Firedooring מורכב ממעמד בעייתי, שבו אחד רואה את השני כ-Friendwithbenefits בלי לומר לו באמת, בעוד השני מקווה לעבור מן ה״קשר״ הזה למערכת יחסים רצינית יותר, אך לשווא.

וזו הבעיה: כשמדובר ב-firedooring, הקורבן לא לגמרי תמים (או לצורך הדוגמה שלנו תמימה). כי למרות שהיא ללא ספק ניצבת מול משהו מפתה אך ללא ספק מסוכן, היא עדיין ממשיכה להגיב ל-כביכול חיזורים שלו, גסים ככל שיהיו.

לדוגמה, ה-Firedoored תכעס שהיא לא קיבלה תשובה על 32 ההודעות שהיא שלחה, אבל תשמח ואפילו תעזוב הכל כדי להצטרף לדביל הזה ברגע שהוא יעשה לה טובה וסוף סוף יענה.

 

מה לעשות במקרה של "Firedooring"?
כדי להפסיק את ה-firedooring, אל תנסי לפתוח את הדלת. תברחי ממנה בשלושה צעדים מכריעים:

אל תנסי להבין … זה לא שווה את כאב הראש!
הוא יכול לשחק את המשחק: כשאת רוצה הוא בורח ממך, וכשהוא רוצה הוא פתאום רודף אחריך. משחק כזה יכול לעבוד בתחילת מערכת יחסים- אבל מי שעבר את גיל 16.5 כבר לא בענין של משחקים כאלה…

אל תפחדי ממילים. ותגידי לו בדיוק מה את חושבת! ואם את רואה שהוא לא רציני, פשוט תני לו ללכת.

התבונני פנימה
חוסר ביטחון עצמי, פחד להיות לבד, הערצה מופרזת לאדם הזה שלא מתייחס אליך בכבוד… עדיף לאבחן את עצמך ולטפל במקור הבעיה מאשר לצלול חזרה לתוך דפוס זהה במערכת היחסים הרומנטית הבאה.

להבין שזה נגמר כשזה נגמר, ולא רגע אחרי
קבלי את זה שמערכת היחסים לא תעבוד, כי זו לא תהיה הגשמה וכי מגיע לך יותר!

 

תהני,

המגלות

 

מקור: Giphy

 

 

 

No more articles