הביטוי אומר שאהבה היא עיוורת ומעווורת…

יש לנו נטיה לחשוב שבן הזוג שלנו הוא הכי יפה ואפילו לא מצליחות למצוא בו פגמים (טוב לא להגזים, זה רלוונטי רק לששת חודשי הקשר הראשונים). אבל הנטיה הזאת נכונה גם לגבי רמת האינטלגנציה של האהוב שלנו.

לפי מחקר שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת ורשה ומפורסם בעיתון Intelligence, כשאנחנו מפתחות רגשות כלפי מישהו אנחנו גם מעריכות את רמת האינטליגנציה שלו יותר מדי ומאמינות שיש לו IQ גבוה ממה שיש לו במציאות.. אגב, יש לנו את אותה הנטיה כלפי עצמנו.

כדי להגיע לתוצאות הללו, החוקרים חקרו 218 זוגות הטרוסקסואלים שנמצאים יחד כ-6 שנים וכרבע מהם נשואים. הם בדקו את רמת האינטליגנציה שלהם על ידי מבחן IQ ואז ביקשו מכל אחד מבני הזוג להעריך את ה-IQ של עצמם ושל בן/בת הזוג שלהם. והתוצאות מפתיעות!

נשים וגברים העריכו את ה-IQ של עצמם ב-30 נקודות יותר מהמציאות. נשים העריכו את ה-IQ של בן זוגן ב-38 נקודות יותר, והגברים העריכו את ה-IQ של בת זוגם ב-36 נקודות יותר מאשר המציאות.

לעומת זאת, החוקרים לא הצליחו למצוא קשר בין התאמה אינטלקטואלית לשביעות רצון בזוגיות. אבל כמובן אנחנו רוצות בן זוג שאנחנו מעריכות כחכם כמונו או יותר, אבל זה לא אומר שזה הסוד של מערכת יחסים מאושרת.

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles