לפעמים את לא יודעת למה אבל פתאום בא לך המבורגר, צ׳יפס או פיצה עם תוספת גבינה. אבל בגלל שאת יודעת שיותר מדי שומן רווי, מתוק ומלוח זה לא בריא ובגלל מספר הקלוריות המוגזמת שהג׳אנק פוד מכיל, את מנסה שלא להישבר. אבל האם את מודעת שיש למזון מהיר וג׳אנק פוד גם השפעה על הבריאות הנפשית שלך?

מחקרים מדעים מוכיחים שיש קשר בין ג׳אנק פוד למצב רוח שלנו, ולכן לאכול יותר מדי שומני, מלוח או מתוק יגרמו לסיכויים גבוהים לדיכאון.

מחקר שפורסם באוניברסיטת קולג׳ לונדון הראה שיש קשר בין התזונה שלנו לבריאות הנפשית שלנו מה שגורם לבעיות בתפקודי התא ובהעלאת דלקתיות בגוף ומשם לבעיות נפשיות. המזונות המסכנים אותנו הם סוכרים, שומן רווי וכמובן מזונות שעברו יותר מדי תהליכים שינוי.

באותו סגנון, מחקר שנעשה על יותר מ10,600 ילדים בין גילי 12 ל16 הוכיח שאכילה יומיומית של ג׳אנק פוד גורמת לירידה בבריאות הפיזית כמובן, אבל גם כן מזיקה לבריאות הנפשית.

 

אבל איך התזונה שלנו יכולה להשפיע בצורה שלילית על תפקוד המוח שלנו ?

אפשר להסביר זאת בעיקר מהאיכות הנמוכה של הרכיבים שלא מכילים מספיק חומרים מזינים חיוניים לתפקוד של המוח. מנת צ׳יפס שהזמנת יחד עם ההמבורגר עשירה מאוד בחומצות שומן טראנס שמפרות את האיזון בין חומצות השומן ה״טובות״ כמו אומגה 3 לחומצות שומן פחות טובות בגוף וזה גורם  לצרות צרורות במוח.

החוקרים בדקו 12,000 מתנדבים במחקר במשך 6 שנים. הנבדקים היו בריאים בתחילת המחקר, אבל בסופו, אחרי 6 שנים, 650 מהם סבלו מדיכאון.
הם מסבירים את התוצאות: חומצות שומן הטראנס מנעו את הקשר בין התאים וגרמו לדיכאון. אבל מה שמפתיע יותר, זה שזה לא היה קשור רק למה שהנבדקים אכלו, אלא גם למה הם שתו.

אכן, שתיה מתוקה, ועוד יותר מוגזי דיאט מבוססים על ממתיק מלאכותי גורמים למצבי רוח פחות טובים. לכן, מחקרים מדעיים מניחים שהאספרטיים שיש בתוך השתיה מאיטה את יצור הסרוטונין ולכן יש פחות מהורמון האושר.

 

אז זכרי שכן אפשר לאכול לפעמים במסעדות מזון מהיר ולהינות מזה, אבל ברגע שזה הופך להרגל ונכנס לשגרה השבועית שלך, זה יכול להשפיע בצורה שלילית על מצב הרוח שלך!

 

ֿהגיע הזמן לאכול בריא יותר כדי לשמור על הגזרה ועל מצב רוח טוב ושמח לאורך הזמן!

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles