מכורות לקניות, היזהרו.

ביום שלישי אחד, כשחזרת מהמשרד, מותשת אחרי יום נוראי, החלטת לעשות סיבוב מהיר באתר האהוב עליך: אסוס! הוא היחיד שיכול להרגיע אותך. אבל עכשיו זה מתחיל… את ממלאה את סל הקניות שלך ואפילו מבלי לשים לב סיימת רכישה ברגע! הדברים האלו קורים מהר! עכשיו נשאר לך לחכות.
כאשר החבילה מגיעה (סוף סוף), לא הכל הוא כמו שציפית לו… השמלה גדולה מדי, המכנס צמוד מדי… כמו הרבה פעמים אחרות, ההזמנה החדשה שלך מ-אסוס תוחזר לשולח, את לא מתבאסת כי בטוח תמצאי מוצרים חדשים ועוד יותר יפים! הם מחכים רק לך!

להחזיר הזמנה זה דבר שכיח כאשר מדובר בקניות אונלין. אחרי הכל, כשאנחנו יכולות לנסות ולמדוד רק בבית, אין לנו ברירה אלא לשלוח בחזרה את מה שלא בסדר … לצורך הענין, הרבה מותגים דיווחו על מספר משמעותי של החזרות לאחרונה, דבר שיכול לגרום להשלכות על הרגלי הקנייה שלנו! קונים רבים של אתרי קניות כמו אסוס כנראה ידועים כ-Serial Returners ורוב הסיכויים יסיימו ברשימה השחורה ותימנע מהם האפשרות להזמין.
במחקר שנערך על ידי Brightpearl, אסוס הצהירו שמעכשיו הם הולכים לשלוט על התנהגותם של הקונים שהם מחזירים סדרתיים. הם אפילו הולכים לנתח את הרשתות החברתיות של האנשים האלה כדי לוודא שהם לא לובשים את הבגדים לפני החזרתם.
הם גם יעקבו אחר האנשים שאומרים שהם לא קיבלו את החבילה שלהם.

אבל אל תדאגי, נראה שלקונים הישרים, שמחזירים רק את ההזמנות שבאמת לא מתאימות, לא תהיה שום בעיה.

אז אנחנו יכולות להרגע …

 

תהני,

המגלות

 

 

No more articles