בימים היפים האלו של הקיץ, רובנו מנצלות כל זמן פנוי כדי להשתזף. אבל האם אפשר לחשוף קעקוע לשמש ללא סיכון?

קעקוע זה למעשה אוסף של פגמנטציה מתחת לעור ולכן כשעושים קעקוע העור שלנו מותקף וצריך הגנה מיוחדת ומתאימה. אז אם הקעקוע שלך כבר בן 6 שבועות את יכולה לחשוף אותו לשמש. אבל, אם התקעקעת לפני פחות משישה שבועות את חייבת לנקוט בהגנה כפולה: הסתירי אותו עם פלסטר או בגד (זכרי שבגד רטוב לא חוסם לגמרי את קרני השמש) ומרחי קרם הגנה 50 SPF בכל שעתיים לפחות. בכל מקרה, עדיף שתימנעי מלעשות קעקוע אם את יודעת שאת הולכת להיחשף לשמש בקרוב.

 

מה הסיכונים בחשיפת קעקוע חדש לשמש?

זמן ההחלמה של עור מקועקע הינו בין 4 ל-6 שבועות ובזמן הזה העור צריך להיות מוגן. לכן, אם את לא מגנה על הקעקוע החדש בזמן החשיפה הבאה שלך לשמש, את חשופה גם לכמה סיכונים.

ראשית, את יכולה לסבול מהיפרפיגמנטציה פוסט-דלקתית, שמתבטאת בהופעת כתמים מכוערים וכהים על העור ולוקח להם כמה שנים כדי להיעלם. שנית, יהיה גם שינוי בקווי המתאר וצבע הדיו של הקעקוע שלך. את בטח לא רוצה שהקעקוע היפה והחדש שלך יהפוך לצורה בלתי מזוהה! ואם זה המצב, זכרי שצריך בין 5 ל-10 טיפולי לייזר כדי למחוק קעקוע.

 

ומה לעשות אם נשרפת באזור של הקעקוע?

כמו בכל מקרה של מכת שמש, מרחי קרם לחות כמו ביאפין על האזור עד שהעור שלך יספוג את כולו. ומרחי שוב עוד קרם עד שהעור שלך לא יספוג יותר את הקרם.

 

תהני,

המגלות

מקור: GiadaaLongo@

 

 

No more articles