אם את חולה על שוקולד ומחפשת עבודה, יש לנו חדשות טובות בשבילך! הגיע הזמן לציין בקורות החיים שלך שאת אוהבת שוקולד כי החברת האיטלקית ״פררו״ מחפשת טועם שוקולד.

לפעמים חלומות מתגשמים…

טעימות שוקולדים של ״פררו״ מתקיימות בתוך החברה כדי לשמור על סודיות המתכון של ״נוטלה״ ועוד כמה מוצרים מפורסמים שלהם. לכן החברה האיטלקית החליטה לפתוח את דלתה לצוות טועמים לא מקצועי. אכן, פררו מחפשת אחר 60 איש המתוארים כ״שופטים חושיים״ כדי להשתתף בטעימות של הממתקים שלהם. הם יטעמו את חומרי הגלם בהם משתמשים למתכונים של קינדר בואנו, נוטלה ואפילו פררו רושה.

אז כדי להירשם, את רק צריכה להיות בת 18 לפחות, לא לעבוד בתעשיית השוקולד ושהטעם שלך לא יהיה מאומן. בספטמבר 2018, 60 המועמדים הנבחרים ישתתפו בסטאג׳ בתשלום שיחנך את הריח והטעם שלהם וילמד אותם לתאר את מה שהם טועמים. בסוף נובמבר 40 מועמדים מתוך ה-60 ייבחרו כדי להמשיך את החוויה ולחתום על חוזה כדי לטעום כל שבוע במשך 4 שעות קקאו, אבקת אגוזים ועוד כמה מתוקים.

האילוץ היחיד הוא שהעבודה נמצאת באלבה שבאיטליה, במשרד הראשי של פררו. אז אם את מוכנה לעזוב את הבית ולהפוך לטועמת של פררו, תשלחי מהר את קורות חיים שלך פה.

 

תהני,

המגלות

 

 מקור: NutellaItalia@

 

No more articles